Anička

„Vďaka Aničke som sa úplne prestal báť rozprávať po nemecky. Vždy vedela správne povzbudiť a pomôcť. Ďakujem.“

 

  • ​Jazyk: nemčina
  • Vzdelanie: Evanjelické gymnázium Jána Amosa Komenského – bilinguálne gymnázium, Univerzita Komenského – Filozofická fakulta, odbor: história
  • Certifikáty: Deutsch-Test für Zuwanderer (certifikát, 2010), štátna jazyková skúška z anglického jazyka (2012)
  • Skúsenosti a špecializácia: Anička, študentka odboru história na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave sa zúčastnila na strednej škole výmenného pobytu v nemeckom mestečku Overath (pri Kolíne nad Rýnom), ktorý jej umožnil zoznámiť sa s krajinou nielen prostredníctvom učebníc. Po ukončení strednej školy sa rozhodla nabrať ďalšie skúsenosti v zahraničí cez možnosť dobrovoľníctva na jeden rok opäť v Nemecku, neďaleko Stuttgartu. Vďaka tejto práci mohla veľa cestovať, spoznávať nových ľudí a kultúru krajiny. Okrem toho pomáhala pri organizovaní letných jazykových táborov na Slovensku aj v Nemecku.
  • Profil: Zaujíma sa o rôzne kultúry a mentality, preto patrí cestovanie medzi jej koníčky. Precestovala tak napríklad Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Maďarsko alebo Maltu. Zdieľanie zážitkov z tejto oblasti, ale aj z oblasti turistiky a histórie sú jej najobľúbenejšími témami na rozhovor.